+90 533 261 19 39

Sosyal Medyada Biz}

Balkonda Dekorasyon Fikirleri

Balkonda Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon her türlü yaşam alanı için uygulanabilir. Balkon da günün bir kısmının geçirildiği yaşam alanıdır. Özellikle yaz aylarında serinliğin tadını çıkarmak ve keyifli bir balkon sefası yapabilmek için özenle döşenmiş bir balkon gibisi yoktur.

Balkon Dekorasyonu Yaparken Uygulanabilecek Fikirler

Öncelikle balkonun büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır. Balkonun dış zemin yapısına uygun renklerde tamamlayıcı renklerle uyumlandırılmış balkon masası ve sandalyeleri kullanılabileceği gibi bireysel olarak kendin yap projeleri de uygulanabilir. Örneğin özenle tasarlanmış ahşap bir sedir ve yine kendin yap el işi minderlerle şık bir oturma alanı oluşturmak mümkündür. Yine balkon duvarları için tasarlanmış küçük raflar, rafları süsleyen küçük biblo veya figürler de balkona hoşluk katacaktır.

Balkon dekorasyonunu zenginleştirecek en önemli hususlardan biri de balkon çiçekleridir. Güzellik ve estetiği balkonla birleştirecek olan çiçeklerin de dekorasyon için önemi vardır. Balkon çiçekleri için de çok farklı fikirler uygulanabilir. Renkli saksılar kullanılabileceği gibi artık materyallerle süslenmiş saksılar da kullanılabilir.

Balkonun fiziksel alanı yeterli ise balkona konulacak eski bir dolap yine dekorasyona uygun olarak boyanabilir. Kişinin kendi zevkine göre dizayn ettiği dolap hem görsel hoşluk açısından hem de kullanılmayan malzemelerin konulup değerlendirilmesi açısından da kolaylık sağlar.

 Balkonda Güneşten Korunmak İçin Neler Yapılabilir?

Balkonda günün büyük bir kısmını geçirmekten keyif alanlar için özellikle güneşin dik geldiği öğlen vakitlerinde güneşten korunmanın yollarını bulmak gerekir. Dekorasyon yapılırken bu detay göz ardı edilmemelidir. Balkonda portatif bir şemsiye kullanılabileceği gibi şık bir tente de yaptırılabilir. Ayrıca günümüzde çok şık ve kullanışlı balkon cam döşeme teknikleri de vardır. Balkon cam ile kapattırılarak güneşten korunabilir. Yine uygun perdeler yaptırılarak güneşten korunurken, balkona daha şık bir görsellik kazandırmak da mümkündür.

 

09 Şubat 2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Şimdi Ara