Banyo Dekorasyonunda Musluk Seçimi

Ev dekorasyonunda en önemli alanlardan bir tanesi de banyodur. Banyo aslında çoğu kişi tarafından dikkate alınmasa da misafirlerin de kullandığı alan olduğu için dekorasyon konusunda dikkat edilmelidir. Banyo dekorasyonunda musluk seçimi şüphesiz ki çok önemlidir. Çünkü tasarımda ilk dikkat çekici aksesuarların başında gelmektedir.

Banyo Dekorasyonunda Musluk Seçimi Nasıl Yapılır?

Dikkat edilmesi gereken ilk konu banyoda kullanılan temadır. Banyonun genel dekorasyonunu, tarzını yansıtan bir musluk seçilmelidir. Örneğin modern ve minimalist bir banyo tasarımınız varsa ona uygun olarak musluk seçiminde de geometrik çizgilerin belirgin olduğu musluk modelleri tercih edilmelidir. Aksine eğer rustik tarzda bir banyonuz varsa musluklarda daha eskiye dönük ve tasarıma uygun modellere karar verilmelidir. Banyonun ana teması dışında seçim yaparken dikkat edilmesinde fayda olan bir diğer konu da suyun geldiği kısımdır. Elbette ki su akım hızının farklı olduğu lavabo ve duş alanında seçilen musluklar aynı olmayacaktır. Musluk seçiminin bu yönü teknik kısım olup musluk aldığınız yere ya da dekorasyonu yapan iç mimara danışılması çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Banyo Dekorasyonuna Uygun Musluk Modelleri

Öne çıkan musluk modelleri dönemin dekorasyon trendlerine uygun olarak değişmekle birlikte genellikle standart sade musluklar, klasik musluklar ve retro musluklar banyo dekorasyonunda sıklıkla kullanılmaktadır. Banyo musluklarının bu şekilde sınıflandırılmasında en büyük etken aslında günümüze hakim olan dizayn akımlarının bu yönde şekillenmesinden kaynaklanmaktadır. Dekorasyonda sadelikten ve modernlikten yana olanların tercihleri standart sade musluklardan yana olmaktadır. Standart modellerin vazgeçilmez olmasının en önemli nedeni de her dönemde moda ne olursa olsun kullanılabilmeleridir. Retro musluk modelleri eski tarz banyolar, klasik musluklar ise Osmanlı tarzı ya da eski çağ tarzına göre dekore edilen banyolar için uygundur.

Şimdi Ara