+90 533 261 19 39

Sosyal Medyada Biz}

Ahşap Kapı

kocaeli-ahsap-kapiKocaeli & İzmit Ahşap Kapı

Firmamız evim dekorasyon olarak sizlere çelik kapı ve ahşap kapı alanlarında da detaylı bilgiler vermekte ve memnun kalacağınız bir hizmet sunmaktayız. Aşağıda bu alan hakkında şimdiden sizlere bilgiler sunmaya başladık.

Ahşap Kapı 

Ahşap kapılar günümüzde bina giriş kapılarında kullanılmaktadır. Bina giriş kapıları eskiden standart malzemelerden yani demir ve profil aksamdan yapılmaktaydı. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de rekabetin ve sanayinin artmasıyla kapının  şekilleri, kalitesi, renkleri ve boyutlarında büyük değişiklik ve çeşitlilik görüldü. Her ürünün kalitesi ve her binanın kalitesi de giriş kapılarından kendini göstermektedir. Şekil ve yapı olarak çok fazla çeşitle bina giriş kapıları bulunmaktadır ve buna, her gün, gün geçtikçe bir yenisi eklenmektedir. Bu şekilde olması da esasen müşterilere memnuniyet vericidir.

Bina giriş kapılarının neredeyse tamamı üç boyutlu olarak da tasarlanıp üretilmektedir. Tüm yapıların giriş kapıları da değişik olmaktadır. Bu sebeple imalatı hazır olan ve üretimi bitmiş giriş kapıları yoktur. Bunun nedeni de bu kapıların imalat ölçüsünün ardından sonra yapılmasındandır. Her binanın kendine özgü rengi, deseni ve kalitesi vardır. Buna bakılarak da malzemeleri üretilmektedir. Sizler de sitemizden katalogları inceleyerek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Çelik Kapı 

Çelik kapı montajı yapılmadan önceki aşaması da aynı ahşap kapılar gibi ölçümün yapılmasıdır. Peki, bu ölçüm nasıl yapılır? Diyelim ki çelik kapı yaptırmak istiyorsunuz ve bunu da kendimiz ölçerek ve daha sonra siparişini vermek istiyorsunuz.

İlk önce dairenizde bulunan ve henüz sökülmemiş olan çelik kapınızı metrenizi enlemesine, pervazın olduğu bölüme kadar tutup kaç cm olduğuna bakarak bunu bir kağıda not ediniz. Ardından çelik kapısının kasa ölçüsünü yani duvarın kalınlık ölçüsünü not ediniz. En son olarak da çelik kapınızın yükseklik ölçüsünü alınız bunu da kâğıda not ediniz. Bu ölçüleri bizleri arayarak sizinle iletişime gecen uzman ekibimize bildirin.

Çelik kapıların montajlarını uzman ekibimiz genel olarak iki üç saat içinde bitirmektedir. Burada önemli olan çelik kapı montajının sağlamlığı ve kalitesidir. Bazı firmaların ekibi montaj işlemini yaparken kasa boşluklarını betonlayarak yaparken bazıları da XPS köpükler doldurarak yapmaktadır. Bizler evim dekorasyon olarak kaliteyi öncelikle tuttuğumuz için bu işlemi en sağlam olanı olan betonlamayla yapmaktayızdır.

Bu işlem köpüklemeye oranla biraz meşakkatlidir. Fakat en çok tercih edilen ve en dayanıklı sağlam yöntem budur. Köpük ile yapılan çelik kapı montajına bakacak olursak da; bu işlemde sağlamdır fakat sağlamlığı betonlamaya oranla çok azdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta köpük kalitesi ve kasa boşluk dolguları sağlamca yapılmasıdır. Bu inceliklere dikkat edildiği çelik kapının montajı daha da sağlam olur. Sizlerin de kafasına bir bilgi takıldıysa veya ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız isterseniz web sitemizi inceleyebilir, isterseniz de çekinmeden gönül rahatlığı ile arayabilirsiniz.

Şimdi Ara