Kocaeli Ev Dekorasyonu

izmit-mutfak-dekorasyon
02May, 2017

Kocaeli Ev Dekorasyonu

Her birimizin farklı ihtiyaçları ve maddi olanakları ve buna karşın farklı zevkleri ve evleri var. Kocaeli ev dekorasyonu Kimimiz küçük evlerde kimimiz büyük evlerle yaşıyoruz, kimimiz klasik mobilyaları kimimiz modern ve minimalist mobilyaları beğeniyoruz. Kimimiz dekoratif eşyalara çok meraklıyız kimimiz bu tür eşyaları yayıntı olarak görüyoruz. Ama nihayetinde, hepimiz sığınağımız olan evlerimizde kendimizi huzurlu hissedeceğimiz, bizleri ifade eden dekorasyonlar yapmaya gayret ediyoruz. Kimimiz bu işi iç mimarlara bırakıyor kimimiz ise her bir eşyamızı kendimiz seçip kendi gönlümüze göre evimizi döşüyoruz.

Kocaeli Ev Dekorasyonu ihtiyaçlarımız ve zevklerimiz ne olursa olsun, hepimizin isteği evimizi ferah ve işlevsel kılmak. Bu sayfada farklı zevklere hitap eden birkaç değişik oturma odası, mutfak, banyo ve koridor örneklerini derledim. Her ne kadar birbirinden farklıymış gibi olsalar da göreceksiniz ki, doğru ve işlevsel tasarım aslında aynı prensiplere dayanıyor. Bunların başında da mekana uygun, birbirine uyumlu parçalar seçmek geliyor. Örneğin döşemesi, halısı, perdesi birbirine uyumlu, odayı daraltmayacak bir koltuk takımı ya da dolabıyla yatağıyla uyumlu bir halı ve perde, istediğiniz hangi modelde ve renkte olursa olsun işte bu uyum sayesinde evlerimiz şık bir hale sokacaktır.

Kocaeli Mutfak Dekorasyonu

Günümüzde farklı büyüklükteki mutfaklar için her bütçeye uygun, birbirinden güzel ve işlevli mutfak dolapları bulmak mümkün. Mutfakta geçirdiğimiz zamanı görmezden gelmememiz lazım, zira her gün saatlerimiz yemek ve yemek sonrası temizlik yapmak için bu mekanda geçiyor. O nedenle ne kadar ferah olursa o kadar rahat çalışabileceğimiz bir mutfak oldukça büyük önem teşkil ediyor. Küçük bir mutfak için önerilerimiz her zaman açık renk kullanılması yönünde. Bilirsiniz, mutfakta depolama alanı pişirme ve hazırlık alanları kadar önemli. Bu da çok ufak bir alana bir sürü dolap ve çekmece koyma zorunluluğu getiriyor. Doğal ışık alan büyük bir mutfağımız varsa ne güzel, istediğimiz renkleri gönlümüze göre kullanabiliriz ancak hepimizin bildiği üzere evlerimizde genelde apartman boşluğuna bakan, doğru düzgün ışık alamayan, ufak bir alan bırakılmış mutfaklarda işimizi görmek zorundayız. Bunun sonucunda boğucu bir mekana hapsolmamak için dikkate almamız gereken iki önemli detay var: İlki açık renk mutfak üniteleri seçmek, ikincisiyle iyi bir aydınlatma yaptırmak. Hem mutfağın geneli hem de çalışma tezgahını aydınlatmak için, normal ampullerden daha az elektrik harcayan Led ampulleri her elektrikçiden bulmak mümkün.

Renk kullanma konusunda kararlıysanız, önerim fotoğraftaki bu mutfak gibi tezgahı renkli seçmeniz ya da bir alt fotoğraftaki mutfak örneğine göz gezdirmeniz.

Şimdi Ara