Kocaeli PVC Kapı ve Pencere

izmit-pvc-pencere-ve-kapi-sistemleri
21May, 2017

Kocaeli PVC Kapı ve Pencere

Milattan sonra 1500’lü yıllarda yapılarda kullanılmaya başlanan pencere, günümüz teknolojisinin gelişmesiyle birlikte yapılar için estetik görünüş, ısı ve ses yalıtımı sağlayan ve mekana uygun alternatifler getiren bir yapıya dönüşmüştür. PVC pencere sistemleri sağladığı birtakım yüksek avantajlar nedeniyle üretilen pvc pencerelerinin % 85’ini oluşturmaktadır.

 Isı ve Ses Yalıtımında Yüksek Performans

İçinde yaşadığımız yapılardaki enerji kullanımının %82’si ısınma amaçlıdır ve bu oran ülkemizde kullanılan toplam enerjinin %26’sına tekabül etmektedir. Binalardaki ısı kaybının % 40’ı dışa bakan duvarlardan, %30’u pencerelerden, %17’si dışa bakan dış kapı ya da balkon kapılarından, %7’si çatıdan, %6’sı ise döşeme altlarından kaynaklanmaktadır. Bu oranlar göz önüne alındığında, tasarruf sağlanacak en önemli alan olarak konutların yalıtımı ve konutlarda aynı zamanda bir yalıtım elemanı olarak kullanılan pvc pencere sistemleri ön plana çıkmaktadır. Son yıllarda etkisini daha fazla hissettiğimiz küresel ısınmayla, enerji kaynaklarının tasarruflu kullanılması daha da önemli hale gelmiştir. Kışın ısınma amaçlı kullanılan doğalgaz, yazın serinlemek için kullanılan klima, günümüzde en çok enerji tüketen ısıtma ve soğutma araçlarıdır. Bu araçların harcadığı enerjiyi en aza indirerek hem aile bütçemize hem de doğal kaynakların tasarruflu kullanımına katkı sağlayabiliriz.

Özellikle uzun ve sert geçen kış aylarında iyi yalıtılmamış ve pvc pencere olmayan bir evi ısıtmanın bedeli yüksek doğalgaz faturaları olmaktadır. Kocaeli PVC Kapı ve Pencere, kaliteli pvc ürünleriyle iyi bir yalıtımın avantajını sağlamaktadır. Isı kaybını en düşük seviyeye indirgeyen pvc kapı ve pencereler ile birlikte doğru camın kullanılması durumunda ahşap ve alüminyum sistemlere göre daha yüksek yalıtım değerleri sağlanırken tüketicinin tasarrufu arttırılmış olur. Kocaeli PVC Kapı ve Pencere ürünleri ile yaşam alanınızdaki ısı daha uzun süre muhafaza edilir ve böylece ısı kaybını azaltan pvc sistemleriyle az enerji harcayarak sıcak alanların keyfini daha uzun yaşarsınız. Yazın da klimayla serinlettiğiniz eviniz veya işyerinizdeki serinliği korumak ve sıcaklık artışına izin vermemek için pvc kapı ve pencerelerle daha az enerji harcayarak hem bütçenizi hem doğal enerji kaynaklarının kullanımında tasarruf sağlarsınız.

Kocaeli Kapı ve Pencere ürünleriyle ısı yalıtımının yanında ses yalıtımının da rahatlığına kavuşacaksınız. Şehrin gürültüsünü evinizin dışında bırakarak sevdiklerinizle sakin ve huzurlu vakit geçirebilecek ya da işyerlerinizde çalışanlarınıza gürültünün rahatsız etmediği, motivasyon arttıran bir iş ortamı sunabileceksiniz.

Uzun Ömürlü ve Ekonomik Çözüm

PVC, yapısındaki özel maddeler ile hava şartlarına, kimyasal çürümeye ve aşınmaya dayanıklıdır. Ahşap için kesin ihtiyaç olan bakım ve boya istemez. Kocaeli PVC Kapı ve Pencere ürünlerinin yapım ve kullanım maliyeti, alüminyum ve ahşaba göre daha düşüktür.

Şimdi Ara